Facebook
Facebook

Ilona Cudek Jazz Kwartet


2. 02 (sobota), godz. 19.00, bilet 50zł

Ilona Cudek Jazz Kwartet, Ilona Cudek - skrzypce, Manfred Manhard - jazz piano, Enrique Ugarte - akordeon, Bernhard Seidel - kontarbas

Ilona Cudek
Urodzona gliwiczanka, uczęszczała do państwowej szkoły muzycznej I i II stopnia w Gliwicach oraz liceum Muzycznego w Katowicach. Następnie wyjechała do Monachium, gdzie skończyła wyższe studia muzyczne z wyróżnieniem. Po otrzymaniu stypendium do klasy mistrzowskiej wyjechała na naukę do Paryża. W tym czasie grała już w Monachijskiej Filharmonii. Od 1990 roku jest koncermistrzem drugich skrzypiec, obecnie pod batutą Valeriego Gergieva.
Ukończyła wiele kursów mistrzowskich, w tym między innymi u K. Pendereckiego, N. Gutman, M. Rostropowicza, Amadeus Quartet. Grała jako koncertmistrzyni z Herbertem Von Karajan, Leonardem Bernsteinem, Zubin Mehta, Sergiu Celibidache, Colin Davis.
Koncertuje na całym świecie, w trio fortepianowym z klasyką, muzyką cygańską, tango; w duecie z akoredonistą światowej klasy Enrique Ugarte oraz formacjach jazzowych. W 2016 roku wraz z argentyńskimi gitarzystamii założya "Munich tango ensemble".
Jest honorowym mieszkańcem Landau an der Isar (miasto w Bawarii), profesorem na corocznym festiwalu muzycznym w Chorwacji, najczęściej koncertuje w swoim ojczystym kraju.

Enrique Ugarte, akordeon.
Urodzony w Tolosa (Hiszpania). Grę na akordeonie rozpoczął w wieku 4 lat. Trzy lata później zagrał swój pierwszy solowy koncert. Grę na akordeonie i oboju, studiował w Coservatorio Superior w San Sebastian, następnie rozpoczął w Monachium studia kompozycji, fenomenologii i dyrygentury. Jest wicemistrzem świata na akordeonie, obecnie prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie, aranżuje dla najlepszych orkiestr radiowych,występuje solo na akordeonie i jako dyrygent  z e śwaitowej słwy artystami, takimi jak Mike Oldfield, Peter Maffay, Chick Corea, Misha Maisky, Giora Feidman, i inni. Międzynarodowa prasa określa Ugarte jako geniusza i króla akordeonu.

Bernhard Seidel, kontrabas
Studia ukończył w Monachium w Richard Strauss Konservatorium. Instrumentalista, producent, songwirter produkcji artystycznych, a także tancerz tanga, założyciel grupy "Tango Cambalanche".
Naggrywa dla radio i telewizji. Od roku występuje w Bernhard Seidel z Iloną Cudek, bandoneonistą Ezekiel Lezama i pianistą Pablo Havenstein z Buenos Aires w "Munich tango Ensemble", którą niemiecka, argentyńska i bawarska prasa okresliła mianem najlepszej i najbardziej autentycznej grupy tanga w Niemczech.

Manfred Manhart, jazzpiano
Urodzony monachijczyk, studiował w swoim ojczystym mieście kontrabas, fortepian i dyrygenturę m.in. u Maestro Sergiu Celibidache. Jest laureatem Richard Strauss-Preis w Monachium. Dyrygował m.in." Orkiestrą Radiową Monachium, "Münchner Bachsolisten", "Orchestra della Radio Italiana", "Radio Lissabon". Jest jednym z najlepszych pianistów jazzowych w Bawarii, koncertuje z wybitnymi jazzmanami śwaitowej klasy. Jest autorem wielu kompozycji jazzowych, jedną z nich – pt.  "Isar summer samba for Ilona '- skomponowaną dla skrzypaczki Ilony Cudek,  usłyszą Państwo  na koncercie w Pałacu w Rybnej.
 
Bilety w cenie 50zł są numerowane i dostępne w dwóch formach:
- w recepcji Pałacu w Rybnej
- po dokonaniu przelewu na konto (nr konta: 12 2490 0005 0000 4520 4256 1948 - prosimy podać nazwisko i liczbę biletów)

Nie przyjmujemy rezerwacji biletów.  

2 lutego

2
lutego

sobota, godz. 19.00, bilet 50zł

Ilona Cudek Jazz Kwartet, Ilona Cudek - skrzypce, Manfred Manhard - jazz piano, Enrique Ugarte - akordeon, Bernhard Seidel - kontarbas

14 lutego

14
lutego
czwartek, godz. 19.00, bilety w cenie 20 zł
 
Colours of Tango

Oscar Ernesto Ovejero - śpiew, cajon
Aneta Salwińska - harfa
Konrad Salwiński - akordeon

19 lutego

19
lutego

19.02-24.02

X Mistrzowskie kursy muzyki kameralnej z harfą

prowadzenie: prof. Helga Storck, dr Adam Mokrus, Aneta Salwińska

24 lutego

24
lutego

niedziela, godz. 18.00, bilety w cenie 20zł
 
Duet fortepianowy: Jekaterina i Stanisław Drzewieccy

1 czerwca

1
czerwca
01-02
Warsztaty Suzuki
 

1 lipca

1
lipca

01.07-6.07

X Mistrzowskie kursy dla pianistów

prowadzenie: dr Marian Sobula (AM Kraków) oraz Anna Miernik (asystent)

20 lipca

20
lipca

20.07-27.07

X Mistrzowskie kursy dla zespołów smyczkowych i solistów (duety, tria i kwartety smyczkowe, skrzypkowie, altowioliści,wiolonczeliści)

prowadzenie: Royal String Quartet (Izabela Szałaj-Zimak, Elwira Przybyłowska, Paweł Czarny, Michał Pepol)

25 sierpnia

25
sierpnia

25.08-28.08

X Mistrzowskie kursy dla klarnecistów

prowadzenie: prof.dr hab Roman Widaszek (AM Katowice), dr hab. Jakub Bokun (AM Wrocław), dr hab. Grzegorz Wieczorek (AM Gdańsk), dr Igor Frantisam (Uniwersytet w Ostrawie)

2 września

2
września

02.09-08.09

X Mistrzowskie kursy dla flecistów

prowadzenie: dr hab Agata Igras (UMFC Warszawa)

Informator kulturalny

Aby wpisać się na listę informatora skorzystaj z poniższego formularza.

Imię i nazwisko:

adres e-mail:

captcha