Facebook
Facebook
Mecenasi

Karta Melomana



Wiosna Barokowa

Wiosna Barokowa

Drodzy słuchacze, melomani, goście Pałacu w Rybnej!
Zapraszamy gorąco do spędzenia kilku wieczorów w okresie między schyłkiem zimy a Wielkanocą na naszym wiosennym festiwalu muzyki dawnej. Sala koncertowa tego XVIII-wiecznego pałacu jest idealnym miejscem, w którym dzięki poruszającej, emocjonalnej, a jednocześnie bardzo intymnej muzyce można przenieść się w czasie o trzy stulecia. Podczas każdej Wiosny Barokowej mają Państwo okazję przysłuchiwać się rozmaitym składom instrumentalnym występującym w okresie baroku i klasycyzmu, dziełom wybitnym i wyszukanym, jak i lżejszej, popularnej muzyce tamtego okresu. Nie zabraknie także znakomitych śpiewaków, jako że głos ludzki był wówczas uważany za najdoskonalszy instrument muzyczny.
Jako rodowita tarnogórzanka i osoba zajmująca się historycznymi instrumentami szarpanymi, chciałabym przybliżyć Państwu ciekawe instrumentarium i rzadko wykonywany repertuar. Mam nadzieję, że impreza ta wpisze się na stałe w krajobraz kulturalny naszego miasta i zagości także w Państwa kalendarzach koncertowych.
Anna Wiktoria Swoboda.

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

Na przełomie maja i czerwca w różnych tarnogórskich kawiarniach, galeriach i klubach odbywają się liczne koncerty w ramach Tarnogórskich Spotkań Jazzowych. Od 2009 roku Pałac w Rybnej jest współorganizatorem tego wydarzenia. W ciągu dziesięciu lat istnienia festiwalu, przed tarnogórską publicznością wystąpili, m.in.: Lesław Możdżer · Stanisław Sojka · Kazimierz Jonkisz · Adam Kawończyk · Ewa Uryga · Janusz Yanina Iwański · Konrad Zemler · Wojciech Karolak · Paweł Kaczmarczyk i Audiofeeling Band · Krzysztof Popek · Smoczyńscy New Trio · Jan Ptaszyn Wróblewski · Krzysztof Urbański i Mid West Quartet· Maciej Sikała · Marcin Olak · Janusz Muniak · Iza Zając · Andrzej Jagodziński · Piotr Baron · Thomas Fink · Rainer Glas · Mika Urbaniak · Krzysztof Ścierański · Jorgas Skolias · Jarosław Śmietana · Artur Dutkiewicz · Mietek Szcześniak · Lora Szafran · Henryk Miśkiewicz · Krzesimir Dębski · Marek Napiórkowski · Dorota Miśkiewicz · Aga Zaryan · Ewa Bem · Anna Maria Jopek · Adam Bałdych · Aga Derlak · Dego Lezcano & Mateusz Adamczyk.

Muzyczne Lato w Rybnej

Muzyczne Lato w Rybnej

Koncerty z cyklu Muzyczne Lato w Rybnej odbywały się w latach 1993-2006. W roku 2011 powrócono do pomysłu, wykorzystując scenę letnią znajdującą się z tyłu pałacu.
Muzyczne Lato to cykl koncertów, odbywających się w kolejne niedziele lipca i sierpnia. W ich ramach mają tu wówczas miejsce m. in. wydarzenia muzyczne przygotowane przez Royal String Quartet, Aleksandrę Batog oraz Kwartet Akademos, a także koncerty Ensemble Barocum z cyklu "Artysta – rezydent", czy koncerty finałowe uczestników Mistrzowskich Kursów dla solistów skrzypcowych, pianistów, zespołów smyczkowych, flecistów oraz klarnecistów.

Międzynarodowe Koncerty Pianistyczne

Międzynarodowe Koncerty Pianistyczne

Cykl październikowych pianistycznych koncertów, zainicjowany został w 2011 roku. Koncerty organizowane są we współpracy z krakowskim stowarzyszeniem Piano Classic, europejskimi Instytutami Kultury oraz firmą Yamaha. W trakcie cyklu występowali w Pałacu uznani pianiści z całego świata - Włoch, Węgier, Rumunii, Chin, Serbii, Bułgarii, Boliiwi, Czech, Nowej Zelandii, Peru, Hiszpanii, Singapuru, byli to m.in.: Leonor Armellini, Eduard Stan, Tullio Forlenza, Balazs Reti, Boris Kraljevic, Martin Kasik, Giuseppe Lo Cicero, Jian Liu, Pasquale Ianone, Pablo Sabat, Daniel Wu, Ratmir Martinovic, Cinzia Bartolli, Mauricio Silva, Nadejda Tzanova, Alessandro Marangoi Mauricio Silva, Eric Lu.
Jednym z niezwykłych wydarzeń muzycznych, jakie towarzyszą tym koncertom, było prawykonanie podczas czwartej edycji cyklu suity barokowej skomponowanej na zamówienie Instytutu Muzyki i Tańca przez Sławomira Zubrzyńskiego na Viola Organista. Koncertom rok rocznie towarzyszą ponadto Warsztaty Muzykologiczne.

Rybna Dzieciom

Rybna Dzieciom

To propozycja jaką pałac dedykuje najmłodszym. Składają się na nią comiesięczne koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, organizowane we współpracy z tarnogórską Szkołą Suzuki w formie audycji, słuchowisk, warsztatów. Audycje dla najmłodszych towarzyszą także stałym wydarzeniom muzycznym, jakie odbywają się w pałacu – Spotkaniom Jazzowym, czy Kursom Mistrzowskim. Dzieci i młodzież zapoznają się wówczas z najwybitniejszymi dziełami kameralistyki, dawnymi i współczesnymi instrumentami, wreszcie mają możliwość spotkań autorskich z muzykami.
Z myślą o dzieciach w pałacu organizowane są ponadto przedstawienia edukacyjne i teatralne. Mają tu także miejsce plenery malarskie dla dzieci oraz różne, w tym m. in. recytatorski i papieski, organizowane przy współpracy z lokalnymi placówkami oświatowymi. Dużym zainteresowaniem cieszą się także ferie i wakacje artystyczne, prowadzone dwa razu w roku – zimą i latem – przez specjalistów w dziedzinie choreografii, tańca i sztuk plastycznych. Wreszcie, latem – na terenie parku otaczającego pałac – organizowany jest Piknik rodzinny dzielnicy Rybna z wieloma atrakcjami dla dzieci.
Większość propozycji kulturalnych dla najmłodszych stanowi bezpłatną ofertę.

Zostań Mecenasem!

Pałac w Rybnej jest instytucją kultury kontynuującą wieloletnią tradycję działającego tu w latach 80. XX wieku Domu Pracy Twórczej Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. W swoich zabytkowych, klimatycznych wnętrzach wielokrotnie gościł światowej sławy polskich i zagranicznych kameralistów, artystów i ludzi sztuki. Organizowane tu koncerty muzyki kameralnej, festiwale muzyczne i wydarzenia kulturalne stanowią cenny i bogaty wkład w życie miasta i regionu. Wśród bogatej oferty artystycznej Pałacu do cyklicznych należą obecnie: Wiosna Barokowa, Spotkania Jazzowe, Mistrzowskie kursy, Międzynarodowe koncerty pianistyczne, Rybna dzieciom.

Wszystkich chętnych do wsparcia tych działań, mających na celu popularyzację kultury, zapraszamy do współpracy! Dofinansowując prowadzoną przez Pałac w Rybnej działalność kulturowo-artystyczną uzyskasz status i tytuł jego Mecenasa. Zostanie on umieszczony na wszystkich materiałach promocyjnych towarzyszących organizowanym przez nas koncertom i wydarzeniom kulturalnym.

Będziemy zaszczyceni mogąc wspólnie z Państwem budować tożsamość kulturową naszego regionu!

Świadczenia szczegółowe Pałacu w Rybnej:

  • Mecenasowi przysługuje wydanie produktów promocyjnych, broszur firmowych, kalendarzy itp. z wykorzystaniem wizerunku Pałacu w Rybnej oraz zdjęć z koncertów i wydarzeń kulturalnych.
  • Mecenas będzie miał możliwość dystrybucji ulotek i materiałów promocyjnych w Pałacu w Rybnej, we wskazanym miejscu.
  • Logo Mecenasa zostanie zamieszczone w materiałach promocyjnych towarzyszących koncertom i wydarzeniom kulturalnym organizowanym przez Pałac w Rybnej (folder, plakat, ulotka, zaproszenia, itp.).
  • Logo (podlinkowane) Mecenasa zostanie zamieszczone na stronie internetowej Pałacu w Rybnej (www.palacrybna.pl) przy każdym koncercie i wydarzeniu kulturalnym.
  • Podziękowania dla Mecenasa za współpracę będą składane przy okazji koncertów i wydarzeń kulturalnych.
  • Mecenas zostanie zgłoszony przez Pałac w Rybnej do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatytułowanego Mecenas Roku.
  • Pałac w Rybnej umożliwi też organizację imprez firmowych Mecenasa w przestrzeni pałacowej (we wcześniej ustalonych terminach) w tym: konferencji, prezentacji, itp.
  • Pałac w Rybnej będzie przekazywać Mecenasowi ustaloną liczbę biletów oraz zaproszeń na koncerty i wydarzenia w nim organizowane.
  • Pałac w Rybnej będzie przekazywać Mecenasowi ustaloną liczbę plakatów promujących koncerty i wydarzenia kulturalne.
  • Pałac w Rybnej przeprowadzi mailing informacyjny do wskazanych przez Mecenasa osób lub instytucji.

Pałac w Rybnej pozostaje otwarty na poszerzenie oferty i dostosowanie jej do oczekiwań i strategii promocyjnej Mecenasa.



Zapraszamy do współpracy!

tel.: 32 284 18 37
fax.: 32 284 15 41
tel. kom. 601 408 378 – Adam Morawiec
e-mail: info@palacrybna.pl
NIP: 645-25-24-437
REGON: 241919015
Nr konta: 12 2490 0005 0000 4520 4256 1948
International IBAN format:
PL12 2490 0005 0000 4520 4256 1948
BIC: Alior Bank: ALBPPLPW

7 października

7
października

piatek, godz. 18.00, wstęp wolny

Kwintet Śląskich Kameralistów – koncert polskiej muzyki filmowej
w 100. rocznicę przyłączenia Tarnowskich Gór do Polski

17 października

17
października

17-19.10

II Konkurs klawesynowy im. Elżbiety Chojnackiej

22 października

22
października

22-23 .10

Memorial szachowy im. Henryka Karnówki

27 października

27
października

czwartek

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe - Krzysztof Popek Flute Adventure, w składzie: Wojciech Niedziela – fortepian, Maciej Kitajewski – kontrabas, Przemek Florczak – saksofon, Arek Skolik – perkusja, Tomas Sanchez - instrumenty perkusyjne.

29 października

29
października

sobota, godz. 18.00

Recital fortepianowy Kate Liu (USA)

3 listopada

3
listopada

czwartek

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe - Tomasz Wendt Trio &, Atom String Quartet: „Behind The Strings”.

10 listopada

10
listopada

czwartek

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe Aga Derlak Trio feat. Piotr Schmidt, w składzie: Piotr Schmidt – trąbka, Aga Derlak – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Sebastian Kuchczyński – perkusja.

13 listopada

13
listopada

niedziela

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe - O.N.E. Monika Muc – saksofon, Pola Atmańska – pianistka, kompozytorka, Kamila Drabek – kontrabasistka i kompozytorka, Patrycja Wybrańczyk - perkusistka.

17 listopada

17
listopada

czwartek

Tarnogórskie Spotkania Jazzowe. Mietek Szcześniak, Krzysztof Herdzin Trio, w składzie: Mietek Szcześniak – wokal, Krzysztof Herdzin – fortepian, Robert Kubiszyn – kontrabas, Cezary Konrad – perkusja.

Informator kulturalny

Aby wpisać się na listę informatora skorzystaj z poniższego formularza.

Imię i nazwisko:

adres e-mail:

captcha