Facebook
Facebook

XVI Tarnogórskie Spotkania Jazzowe


3. 11 (sobota), godz. 19.00, wstęp 40zł


KK Pearls
 
Krzysztof Kobyliński - fortepian
Reut Rivka Shabi - wokal
Dima Gorelik - gitara
Edi Sanchez – perkusja
Waldemar Lindner - perkusja
 
KK Pearls to międzynarodowy projekt polsko-izraelsko-ukraińsko-kolumbijski Krzysztofa Kobylińskiego. Wielokulturowość, wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz w wykonywanej muzyce. Repertuar zespołu to autorskie kompozycje Krzysztofa Kobylińskiego. Jego utwory był wykonywane przez wielu muzyków jazzowych, m.in. Branforda Marsalisa i Joeya Calderazzo. KK Pearls, w obecnym składzie, są aktywni od 2014 roku, zespół ma na koncie m. in. koncerty w radiowej Trójce oraz koncerty w całej Europie.
 
Krzysztof Kobyliński – twórca projektu, kompozytor, aranżer i pianista. Jest laureatem międzynarodowych konkursów fortepianowych i kompozytorskich. Autor kilkudziesięciu albumów muzycznych opartych o jazz, ethno, neoklasykę i elektronikę muzyczną.  Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej. Autor kilkudziesięciu albumów i wersji koncertowych projektów, w których oprócz zespołu KK Pearls i Orkiestry Aukso brało udział wielu znakomitych muzyków, m.in. Randy Brecker, Mike Stern, Clarence Penn, Miroslav Vitous, Aaron Parks, Adam Makowicz, Joey Calderazzo, Mark Whitfield, Bill Evans, Erik Truffaz, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, i wielu innych.
Ze swoimi różnymi projektami  występuje  na międzynarodowych festiwalach jak: London Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, Jarasum Jazz Festival.
Twórca festiwali Palm Jazz i Filharmonia a także pomysłodawca  Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach.

Reut Rivka Shabi (wokal)- pochodzi z Jerozolimy. To wyjątkowa i prawdziwie wszechstronna artystka. Jest sopranistką barokową i operową. Ukończyła wydział śpiewu operowego w Jerozolimskiej Akademii Muzycznej, wydział śpiewu barokowego Konserwatorium Królewskiego w Hadze oraz wydziału śpiewu operowego Jerozolimskiej Akademii Muzycznej.
Doskonale porusza się po wielu muzycznych stylach. Posługuje się biegle elementami folkloru greckiego, macedońskiego, sefardyjskiego, ladino, flamenco, muzyki romskiej, arabskiej, hebrajskiej czy andaluzyjskiej. Śpiewała pod batutą m.in.: Zubina Mehta, Julesa Buckley’a, Jose Vermunta, Sebastiena Marque’a, Fabia Bonizzoni’ego. W swoim dorobku ma role Belindy (Dydona i Eneasz), Paminy (Czarodziejski flet), Adeli (Zemsta nietoperza), Kunegundy (Kandyd). W  jej dorobku są występy w Concertgebouw Amsterdam, Nederlandse Opera, jako solistki z Metropolitan Orchestra i Israeli Philharmonic Orchestra, koncerty i festiwale w Moskwie, Hadze, Dublinie, Los Angeles, Bostonie, Nowym Jorku, Szanghaju, Krakowie, Rzymie, Modenie i w Niemczech.
 
Dima Gorelik - jest izraelskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem etniczno-jazzowym. Jest mistrzem  muzyki krain z nad Morza Śródziemnego . Swój talent rozwijał w Akademii Muzycznej u Arnie’ego Lawrence’a, Maxa Roacha, Jamesa Moody’ego, Avishai Cohena, Omera Avitala.
Dwukrotny laureatem prestiżowej nagrody The America-Israel Cultural Foundation, został również uhonorowany tytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela. Gra w większych składach (ze swoim trio, w zespole Anny Marii Jopek, z orkiestrą), jak i solo. W ostatnich latach zaangażowany był m.in. w projekty takich artystów jak Joey Calderazzo, Clarence Penn, Gary Husband, Yasushi Nakamuro, Brad Terry,  Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, Aukso, Janusz Muniak, Maciej Obara, Grażyna Auguścik , Adam Bałdych i Maria Pomianowska.
 
Edi Sánchez - studiował na Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym w Bogocie oraz  na Akademii Muzycznej w Katowicach. Od początku jego największe muzyczne zainteresowania budził blues i jazz. Wraz z najbliższymi przyjaciółmi Williamem Rojasem oraz Alberto Beto Garcíą założyli swój pierwszy zespół Tiempo de Jazz. W 1996 roku zadebiutowali przed szeroką publicznością, biorąc udział w Jazz al Parque, pierwszym w Bogocie jazzowym festiwalu.  Występował również z legendarnymi na kolumbijskiej scenie jazzowej formacjami jak Séptima Especie,La Moderna oraz zGarujazz, w którym miał okazję grać z tak utalentowanymi muzykami jak Paulem Votteler i Ricardo Barrera. Od 9 lat mieszka w Polsce.
 
Waldemar Lindner – perkusista zespołu Street, który w latach osiemdziesiątych był jednym z wiodących polskich składów gatunku fusion. Od początku lat osiemdziesiątych współpracował z Krzysztofem Kobylińskim z którym nagrywa i koncertuje w takich składach jak: KK Pearls i Krzysztof Kobyliński & Ethnojazz Orchestra.
 
Bilety można zakupić w recepcji Pałacu w Rybnej od 25 września br.oraz na www.ticketmaster.pl : https://www.ticketmaster.pl/artist/tarnogorskie-spotkania-jazzowe-bilety/1004379
 

26 października

26
października
piątek, godz. 19.00, wstęp 10 zł
 
XVI Tarnogórskie Spotkania Jazzowe
 
Alex Garnett Quartet

27 października

27
października

sobota, godz. 19.00, wstęp 10zł

XVI Tarnogórskie Spotkania Jazzowe,
 
Daniele Gorgone Trio
 

28 października

28
października

niedziela, godz. 18.00

XVI Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

MaBaSo Trio

Koncert w MOK w Miasteczku Śląskim

29 października

29
października

(poniedziałek), godz. 18.00

Spotkanie Klubu „Pochwała inteligencji na Górnym Śląsku”

Gość: prof. Agnieszka Kołakowska 

prowadzi: Kamil Łysik 

3 listopada

3
listopada
sobota, godz. 19.00, wstęp 40zł

XVI Tarnogórskie Spotkania Jazzowe
 
KK Pearls
Krzysztof Kobyliński - fortepian, Reut Rivka Shabi - wokal, Dima Gorelik - gitara, Edi Sanchez - perkusja, Waldemar Lindner - perkusja
 

4 listopada

4
listopada

niedziela, godz. 19.00, wstęp 50zł

XVI Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

Blue Brass feat. David Murray

David Murray – Saksofon tenorowy, klarnet, Paul Zauner – Puzon, Wolfram Derschmidt  – Bas, Dusan Novakov – Perkusja

5 listopada

5
listopada

poniedziałek, godz. 19.00, wstęp 10zł

XVI Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

Rudy Linka Trio

6 listopada

6
listopada

wtorek, godz. 19.00, wstęp 10zł

XVI Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

Kajetan Borowski Trio

Kajetan Borkowski - fortepian, Jakub Dworak/Marcin Jadach - kontrabas, Szymon Madej - perkusja

11 listopada

11
listopada

niedziela, godz. 11.00
bilety w cenie 5zł


„Muzyczna Niepodległa- polskie pieśni i muzyka artystyczna”
Koncert z cyklu Rybna Dzieciom (Koncert 8/9) 
 
wyk."Sing Kids" i AHHA PIANO DUO 
 
 
 

14 listopada

14
listopada
środa
 
IX Mistrzowskie kursy improwizacji jazzowej dla zespołów smyczkowych i solistów
 
prowadzenie Adam Bałdych
 

23 listopada

23
listopada

piątek. godz. 19.00, wstep 80 zł

XVI Tarnogórskie Spotkania Jazzowe

Koncert Urszuli Dudziak w Tarnogórskim Centrum Kultury

25 listopada

25
listopada

niedziela, godz. 18.00
wstęp wolny

W hołdzie Elżbiecie Chojnackiej
„Dedykacje” (Koncert 6/6) w ramach festiwalu Gorczyckiego

Aleksandra Gajecka-Antosiewicz – klawesyn

9 grudnia

9
grudnia
niedziela, godz. 11.00
bilety w cenie 5zł
 
Koncert "Podróż zimowa"
z cyklu Rybna dzieciom (Koncert 10/10)

16 grudnia

16
grudnia

niedziela, godz. 18.00

Cykl koncertowy Last notes 

Informator kulturalny

Aby wpisać się na listę informatora skorzystaj z poniższego formularza.

Imię i nazwisko:

adres e-mail:

captcha